Kosenie

Undefined
Kosačky DAKR
  


 
Bubnová kosačka (Podvozok) RZS 69 Žací podvozok RZS 69 je určený na pripojenie k motorom s odstredivou spojkou o priemere 80 a 120mm. Vyrába sa v prevedení na 4-taktné a aj 2-taktné motory. So záberom 69 cm si môžete trúfnuť pokojne na hektár a viac. Kolesá sú fúkané alebo plné s terénnym šípovým vzorom. Žací disk je osadený tromi obojstrannými nožmi a plastovým podbehom, delená hriadeľ umožňuje demontovať žací tanier. Viac info.
DAKR Panter RZS Majitelia pohonných jednotiek Terra, Vari, DAKR s odstredivou spojkou 80 mm, alebo Agzat s odstredivou spojkou 120 mm určite ocenia možnosť použiť ich motor s riadidlami na našu pohonnú jednotku DAKR Panter. K tomuto podvozku pripojíte všetko príslušenstvo určené pre viacúčelovú frézu FD-2. Môžete tak kosiť trávu, mulčovať, prevážať sypké hmoty, frézovať sneh, drviť vetvy alebo treba zametať plochy okolo vášho domu a obracať seno. Podvozok je vyrábaný v prevedení pre dvojtaktné alebo štvortaktné motory, preto v objednávke je potrebné uviesť, aký motorbude DAKR Pantera poháňať. Viac info.


DAKR Kosačka PROTON 1 XP bez pojazdu Ide o jedinú kosačku bez pojazdu, ktorú DAKR vyrába. Je vhodná pre menšie rovinaté pozemky s množstvom stromčekov, obrubníkov a záhonov. Tieto plochy sa najčastejšie sekajú krovinorezom. Viac info.

Kosačka PROTON 2 XP je novinkou medzi strojmi DAKR pre rok 2015. Jedná sa o zjednodušený stroj s pevnou nápravou a veľkými fúkanými kolesami s priemerom 400 mm zo šípovým vzorom. Je vybavená motorom 4-takt XP 200. Má 2 rychlosti pojazdu - 2,4 km/hod a 3,5 km/hod. Viac info.

Kosačky DAKR Tekton sa používajú nielen pre kosenie lúk a záhrad pri chalupách a rodinných domov, ale aj tam, kde je nutné každý deň kosiť trávu pre hospodárske zvieratá. Sú vhodné pre rovinné a mierne svahovité pozemky. Vďaka nízkej hmotnosti a jednoduchému ovládaniu vyniknú najmä tam, kde je množstvo stromčekov, obrubníkov, záhonov atď Hlavnou prednosťou TEKTONE je ich originálna konštrukcia v spojení s nízkou váhou a vysokým hodinovým výkonomViac info.

Kosačky DAKR Tekton GCV 160 sa používajú nielen pre kosenie lúk a záhrad pri chalupách a rodinných domov, ale aj tam, kde je nutné každý deň kosiť trávu pre hospodárske zvieratá. Sú vhodné pre rovinné a mierne svahovité pozemky. Vďaka nízkej hmotnosti a jednoduchému ovládaniu vyniknú najmä tam, kde je množstvo stromčekov, obrubníkov, záhonov atď Hlavnou prednosťou TEKTONE je ich originálna konštrukcia v spojení s nízkou váhou a vysokým hodinovým výkonomViac info.
DAKR TEKTON ENDURO Najvýkonnejší stroj z radu Tekton s profi motorom , liatinovou vložkou valca , olejovým čerpadlom a filtrom vhodný aj pre komunálne služby a profesionálne záhradníkov . Samotná liatinová vložka predlžuje životnosť motora na dvojnásobok a životnosť ďalej zvyšuje to , že filter zachytí prevažnú väčšinu mechanických nečistôt a motor je mazaný čistejším olejom . Viac info.

Kosačky DAKR Tekton GCV 190 sa používajú nielen pre kosenie lúk a záhrad pri chalupách a rodinných domov, ale aj tam, kde je nutné každý deň kosiť trávu pre hospodárske zvieratá. Sú vhodné pre rovinné a mierne svahovité pozemky. Vďaka nízkej hmotnosti a jednoduchému ovládaniu vyniknú najmä tam, kde je množstvo stromčekov, obrubníkov, záhonov atď Hlavnou prednosťou TEKTONE je ich originálna konštrukcia v spojení s nízkou váhou a vysokým hodinovým výkonom. Viac info.

DAKR Panter FD-2, bubnová kosačka do náročného, kopcovitého terénu. Na rovinách a miernych svahoch má dostatočný výkon a tuhosť na to, aby obsluha mohla pri práci pohodlne sedieť na pripojenej sedačke. Možnosť pripojiť sedačku a pri práci sedieť, rad adaptérov pre prestavbu na mulčovač, obracač a zhrabovače, frézu a radlicu na sneh, vozík, zametacie kefa, rotavátor a drvič konárov. Viac info.
DAKR Panter FD-2H Ide o novinku roku 2012, vychádza z pohonnej jednotky DAKR Panter FD-2, ale líšia sa predovšetkým hydrostatickou nápravou, takže je možné plynule voliť rýchlosť vpred aj vzad. Rýchlosť sa mení nastavením páky na riadidlách. Veľkou výhodou je, že je možné rýchlosť pojazdu presne upůsobit vykonávanej práci a fyzickým možnostiam obsluhy. Viac info.
​​ DAKR PANTER FD-2 + DZS 125 Unikátny stroj, ktorý má predovšetkým veľmi nízky odpor kosenia. Preto má s motorom s obsahom 190 cm3 záber 125 cm, čo je úplne mimo všetku konkurenciu. Toto riešenie má DAKR autorsky chránené Európskym priemyselným vzorom a Úžitkovými vzory. Možnosť pripojiť sedačku a pri práci sedieť, rad adaptérov pre prestavbu na mulčovač, Obracače a zhrabovače, frézu a radlicu na sneh, vozík, zametacia kefa, rotavátor a drvič konárov. Viac info.
Panter FD-3 344 cm3 + RZS 121 V spojení s pohonnou jednotku FD-3 vytvára najvýkonnejšie kombináciu pre kosenie veľkých pozemkov, ako sú lúky a pasienky. Dráhy nožov sa prekrývajú a plocha je rovnomerne pokosená. Časovanie nožov je zaistené prevodovkou a reťaze. Viac info.
Dakr Panter FD-3 RZS 121 V spojení s pohonnou jednotkou FD-3, 500 ccm vytvára najvýkonnejší kombináciu pre kosenie veľkých pozemkov, ako sú lúky a pasienky. Dráhy nožov sa prekrývajú a plocha je rovnomerne pokosená. Časovanie nožov je zaistené prevodovkou a reťaze. Pohonná jednotka má plynulú zmenu (radenie) rýchlosti vpred aj vzad. Možnosť pripojiť sedačku a pri práci sedieť, rad adaptérov pre prestavbu na mulčovač, obracač a zhrabovače, frézu a radlicu na sneh, vozík, zametacie kefa, rotavátor a drvič konárov. Viac info.
Adapter RZS + RZS 125 Majitelia pohonných jednotiek Terra, Vari, DAKR s odstredivou spojkou 80 mm, či AGZAT s odstredivou spojkou 120 mm určite ocenia možnosť použiť ich motor s riadidlami na našu pohonnú jednotku Panter. K tomuto podvozku pripojíte všetko príslušenstvo určené pre viacúčelovú frézu FD-2. Podvozok je vyrábaný v prevedení pre dvojtaktné alebo štvortaktné motory, preto v objednávke je potrebné uviesť, aký motor bude Pantera poháňať. Možnosť pripojiť sedačku a pri práci sedieť, rad adaptérov pre prestavbu na mulčovač, Obracače a zhrabovače, frézu a radlicu na sneh, vozík, zametacia kefa, rotavátor a drvič konárov. Kosačka má unikátny záber 125 cm. Viac info.
  Adaptér Obracač sena OP 114
Max. šírka záberu: cca 90 cm
Max. výkon s ​​FD2 a Panter RZS: 3960 m2/hod Max. výkon s ​​FD3 9000 m2/hod
Nastaviteľná výška v závislosti na teréne
Možnosti: sedačka pre roviny a mierne svahy
Určené pre pohonné jednotky: FD-2, FD-3, Panter RZS 
Viac info.
 
Video: